سوالات متداول

قیمت سازه LSFچند است؟

مشاهده پاسخ
قیمت سازه LSF بستگی به متراژ و محل پروژه و البته تعداد طبقات دارد .

اجرای یک واحد ویلایی حدودا 100 تا 200 مترمربع چقدر زمان نیاز دارد ؟

مشاهده پاسخ
حدود 45 تا 60 روز کاری

هزینه ساخت خانه پیش ساخته با سیستم LSF اگر تعداد واحد زیاد باشد چقدر است ؟قیمت سازه LSF

مشاهده پاسخ
برای انبوه سازی و اجرای مدولار، قیمت بسیار پایین تر تمام می شود و اعلام قیمت دقیق تنها پس از مشخص شدن دقیق شرح خدمات و خواسته های مشتری شامل پلان معماری، نوع مصالح نازک کاری ، نوع نما ، پوشش کف و ... امکان پذیر است و لازمست حتما مذاکره و تبادل نظر صورت گیرد تا پایین ترین قیمت ممکن محاسبه و ارائه گردد.

تولید صنعتی ساختمان چه توجیهی دارد؟

مشاهده پاسخ
امروزه به دلیل افزایش جمعیت و تقاضای روزافزون نیاز به مسکن در کشور و به ویژه در نسل جوان؛ گسترش شهرنشینی؛ لزوم برقراری تعادل بین عرضه و تقاضای مسکن؛ کیفیت پایین شیوه‌های سنتی ساخت وساز؛ کاهش منابع انرژی و نیاز به صرفه جویی در مصرف و کاهش اتلاف انرژی ساختمان در راستای اصلاح الگوی مصرف؛ بالا بودن قیمت تمام شده مسکن و عدم امکان خرید توسط اقشار ضعیف و متوسط؛ افزایش سرعت احداث مسکن در بازه زمانی کوتاه در جهت تحقق برنامه‌های میان مدت و بلند مدت دولت؛ افزایش بهره‌وری و جایگزین کردن نیروی کار تحصیل کرده؛ استفاده بهینه از منابع و مصالح؛ و زلزله خیزی کشورمان و به تبع آن، ناکارآیی سیستمهای سنتی و متداول در تولید انبوه مسکن، نگرش به سمت سیستم‌های صنعتی تولید ساختمان ضروری به نظر می‌رسد

مزیت ساختمان های ال اس اف در ساخت چیست؟

مشاهده پاسخ
به این ترتیب ساختمانهای LSF با بهره گیری از پیش مهندسی و طراحی های پیش از تولید، تولید کارخانه ای قطعات و مصالح ، و استفاده از تکنیکها و تجهیزات نصب سریع و آسان ، به سرعت و با دقت فراوان قابل احداث اند.

صرفه جویی در مواد و انرژی در ساختمان های LSF چگونه است؟

مشاهده پاسخ
صرفه جویی در مصرف مواد و انرژی دیگر مزیت ساختمان سازی به روش LSF است. حجم کم و سبک بودن باعث می شود میزان و حجم کمتری از مواد و متریال برای ساخت مورد نیاز باشد و این به معنای صرف انرژی کمتر برای تولید مواد است. سبکی موجب می شود انرژی مورد نیاز برای حمل ونقل به نحو قابل توجهی کاهش پیدا کند. در زمان ساخت و اجرای ساختمان نیز انرژی کمتری برای جابه جایی و نصب قطعات و مصالح مورد نیاز است. همچنین پس از ساخت و در زمان بهره برداری ، به دلیل قابلیتهای مناسب این سیستم برای تطبیق با مصالح ، قطعات و روش های عایق بندی ساختمان ، امکان به حداقل رساندن تبادل حرارت میان محیط داخل و بیرونی ساختمان و در نتیجه سیوینگ انرژی فراهم می شود.

مقاومت ساختمان های LSF در برابر زلزله چگونه است؟

مشاهده پاسخ
فلسفه مهندسی در این نوع از ساختمان این است که المانهای ضعیف ولی متعدد را جایگزین المانهای قوی ولی کم تعداد کرده اند به همین دلیل در زمان وقوع زلزله حتی اگر بخشی از ساختمان دچار آسیب بشود سایر قسمتها نقص آن را جبران می کنند . ساختمانهای LSF بسیار سبک اند ، برای مقایسه ، وزن ساختمان های LSF یک ششم ساختمانهای بتنی و یک پنجم تا یک چهارم ساختمانهای فلزی است و از آنجایی که یک ساختمان هرچقدر سبکتر باشد نیروی کمتری را نیز جذب می کند بنابراین در زمان وقوع زلزله کمترین آسیب را می بیند. اکنون به کمک تکنولوژی کدکم این امکان فراهم آمده است که ساختمانهای LSF را در شرایط حدی و به صورت شکل پذیر و به همان شکلی که طراحی کرده ایم بسازیم. همچنین به کمک تولید مکانیزه مبتنی بر طراحی مهندسی ، نقش نیروی انسانی و خطاهای احتمالی در اندازه گیری و نصب به حداقل می رسد. به این ترتیب ساختمانی بنا می شود که عملکرد بهتری دارد.

سرعت ساخت در ساختمان های LSF چگونه است؟

مشاهده پاسخ
دلیل دیگری که ساختمانهای LSF با استقبال مواجه شده است بالا بودن سرعت ساخت این نوع از ساختمان است. روش کدکم باعث شده سرعت ساخت المانهای سازه ای در این نوع از سازه افزایش یابد، از سوی دیگر سبکی این نوع از ساختمان باعث می شود با صرف مواد و انرژی و نیروی انسانی بسیار کمتر و در زمانی بسیار کوتاه ترامکان جابه جایی ، مونتاژ و نصب فراهم آید.

مزایا و ویژگی های ساختمان های LSF کدامند؟

مشاهده پاسخ
مقاومت در برابر زلزله; سرعت ساخت; صرفه جویی در مواد و انرژی; LSF ساختمان دوستار محیط زیست; LSF ساختمان دنیای آینده است.

دلایل و الزامات استفاده از سازه های سبک LSF چیست؟

مشاهده پاسخ
نیاز سالانه مسکن حدود 1,5 میلیون واحد مسکونی می باشد.; -توان تولید سالانه محدود به 600-400 هزار دستگاه میباشد; -کمبود سیمان، فولاد، نیروی انسانی ماهر; -خطر وقوع زلزله های مرگبار در فلات ایران; -گران شدن شدید مصالح سنتی و دستمزد ; -طولانی بودن زمان ساخت و خواب سرمایه; -کیفیت پایین ساختمانهای سنتی ; -گران شدن حامل های انرژی.

تفاوت مصرف فولاد و بتن در یک پلان مشابه چیست؟

مشاهده پاسخ
مقایسه مصرف فولاد در یک پلان مشابه ( 2 واحد در 3 طبقه جمعا 6 واحد ) برای ساخت یک ساختمان 3- 5طبقه با 100 مترمربع زیر بنا واریانت های زیر بررسی شد: واریانت اول: اسکلت بتنی با سیستم قاب خمشی ساده و سقف مشابه تیرچه بلوک : مصرف کل سیمان: 5/20 تن - مصرف کل فولاد: 4 تن; واریانت دوم: اسکلت فلزی با سیستم مفصلی و سقف کامپوزیت: مصرف کل سیمان: 5/11 تن - مصرف کل فولاد: 8/5 تن; واریانت سوم: احداث سازه فلزی یکپارچه سبک (LSF) : مصرف کل سیمان: 2/5 تن - مصرف کل فولاد: 8/2 تن;

مزایای LSF چیست؟

مشاهده پاسخ
امکان بکار گیری محصولات دارای استاندارد در مرحله تأمین مصالح با حداقل پرت و امکان بهینه سازی اجزای مختلف ساختمان برای صرفه جویی در مصرف انرژی و اصلاح الگوی مصرف. -مقاومت بالا در برابر زلزله به لحاظ شکل پذیری خوب و سبکی فوق العاده در کنار استحکام بالا. -کاهش نیاز به نیروهای ماهر حرفه ای و امکان جذب خیل عظیم بیکاران تحصیل کرده و بومی در بخش نصب این نوع ساختمان ها که با هزینه کمتر کیفیت بیشتر را برای ساختمان به ارمغان می آورند. -کاهش رکود سرمایه در طول دوره ساخت، در کنار افزایش کیفیت و کمیت ساخت و ساز. -کاهش مصرف انرژی در کلیه مراحل تولید مصالح ساختمانی،حمل مصالح ، بهره برداری و جمع آوری ساختمان. -نیازکم این روش به صنعت سیمان که یک صنعت آلاینده بوده و این نوع ساختمان را دوستدار محیط زیست معرفی می کند. – کاهش مصرف فولاد در ساختمان که به تدریج حکم فلزی با ارزش را پیدا خواهد کرده و دفن بدون ملاحظه آن در ساختمان های موجود هیچگونه توجیهی ندارد.

اصلی ترین عامل در سازه های فولادی سبک LSF چیست؟

مشاهده پاسخ
اصلی ترین عامل در سازه ای فولادی سبک، مقاطع فولادی جدار نازک می باشد. مقاطع فولادی جدار نازک، مقاطع فلزی سرد نورد شده ای می باشند که با استفاده از ورقهای فولادی نازک و با استفاده از روشRoll Forming شکل دهی می شوند. داشتن ضخامت یکنواخت در عرض مقاطع و استفاده از روش Roll Forming برای ساخت آنهاست که باعث می گردد، تولید در حجم بسیار بالا و با کیفیت مناسب و یکنواخت انجام گیرد. مقاطع فولادی جدار نازک ، سبک بوده و به راحتی قابل حمل می باشد.بخش های مختلف ساختمان را به راحتی می توان با این مقاطع مونتاژ نمود. این عوامل باعث می گردد که عملیات ساخت با این سیستم بسیار سریع باشد.

جایگاه LSF در ساخت و ساز صنعتی چیست؟

مشاهده پاسخ
عمده ترین دلیلی که ساختمانهای LSF به شدت با استقبال جهانی مواجه شده است ، استحکام این نوع از ساختمان و مقاومتی است که در برابر زلزله از خود نشان می دهد. این ساختمان ها به دلیل یکپارچگی اجزای تشکیل دهنده و سبکی وزن ، مناسبترین رفتار را در برابر نیروهای وارده ناشی از زلزله از خود نشان می دهند.

با ال اس اف چه ساختمان هایی می شود ساخت؟

مشاهده پاسخ
سیستم سازه های فولادی سبک (LSF) یک سیستم سازه ای پیشرفته است که در انواع ساخت و سازها مانند ویلاها، خانه های ویلایی تک خانوار و چندخانوار ، ساختمانهای مسکونی، اداری و صنعتی یک، دو و سه طبقه، هتل ها و هتل آپارتمان ها، ساختمان های مدارس و دانشگاهی، رستورانها و …. دارای کاربرد می باشد. سیستم سازه های فولادی سبک(LSF) یکی از مناسبترین سیستم های ساختمانی است که امروزه در جهان مورداستفاده قرار می گیرد.

روش و مراحل ساخت ساختمان با سازه ال اس اف چگونه است؟

مشاهده پاسخ
روش تولید این قطعات و احداث چنین ساختمانهایی به این صورت است که ورقه های فولادی ابتدا در کارخانه و توسط دستگاه به ابعاد ، اندازه ها و اشکال معین شکل دهی شده و به هم متصل می شوند. پنل هایی که به این شکل تولید می شوند به محل احداث ساختمان منتقل شده و بر اساس نقشه های از قبل طراحی شده و بر روی فونداسیون متناسب با این نوع از سازه بر یکدیگر سوار می شوند. اسکلت شکل گرفته توسط ورقه های OSB ، گچ برگ ، سمنت برد و یا سایر مصالح پوششی نظیر سنگ برای نمای بیرونی و یا سرامیک برای کف سازی ، پوشانده شده و سایر مراحل احداث و تکمیل بنا طی می شود.

چرا LSF ؟

مشاهده پاسخ
در بلایای طبیعی مثل زلزله زندگی ما را بارهای مرده تهدید می کنند. بارهای مرده شامل مصالح سنگین در دیوار ها، کف و سقف ساختمان های سنتی متمرکز هستند و همچنین شامل وسایل زندگی ما نیز هستند. ما نمی توانیم از وسایلی که در زندگی مان استفاده می کنیم بگذریم بنابراین باید ساختمان را سبک بسازیم. در این نقطه است که سیستم سازه سبک فولادی در اولویت اول قرار می گیرد.

ساختمان با ال اس اف چگونه ساختمانی است؟

مشاهده پاسخ
ساختمان هایی که به روش LSF ساخته می شوند در واقع از مجموعه ای از دیوارها ، سقف و کف تشکیل می شوند که شاکله اصلی آنها پروفیل های فولادی سرد نورد شده است .

LSF به چه معنی است؟

مشاهده پاسخ
حروف اختصاری LSF از کلمات Light Steel Frame فریم به معنای قاب های سبک فولادی سرد نورد شده است.

وضعیت زلزله در کشور ما چگونه است؟

مشاهده پاسخ
کشور ما که در یکی از مناطق زلزله خیز دنیا قرار دارد، طی قرن اخیر، بالغ بر 30هزار زلزله را تجربه کرده که قربانیان زلزله های مهم این دوره، حدود 160هزار نفر گزارش شده است